Masaż Shiatsu Facelift

Czym jest masaż Shiatsu Facelift?

Twarz to przede wszystkim nośnik naszych emocji i narzędzie do komunikacji.
Nasze emocje tworzą charakterystyczna mapę na naszej twarzy, odzwierciedlają powielający się wzorzec. Widać tam śmiech, smutek, zmarszczone brwi, złość, zmęczenie.

Shiatsu Facelift to kombinacja technik łączących w sobie wiedzę z zakresu zachodniej anatomii, jak i pracę na akupunktach wyróżnionych w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Dzięki tym technikom możemy wpływać na mięśnie twarzy, rozluźniać je, wzmacniać, poprawiać ukrwienie, przywracać elastyczność i jędrność.

Na twarzy umiejscowione są początki i zakończenia 6 z 12 kanałów energetycznych (powiązanych z narządami wewnętrznymi), które wg chińskich medyków oplatają nasze ciało.

W wyniku tego, choć pracujemy tylko na twarzy, przyczyniamy się do uwolnienia blokad energii (Ki – jap.) oraz przywrócenia równowagi ciała. Tym samym masaż twarzy przekłada się nie tylko na efekty estetyczne, ale także na harmonijne funkcjonowanie całego naszego organizmu.

Mięśnie na twarzy są jednymi z najbardziej aktywnych każdego dnia. Tak jak dbamy o kondycje fizyczną tak samo warto zadbać o kondycje mięśni naszej twarzy.

Zalety

Efektami masażu odczuwalnymi od razu są głęboki relaks, wyciszenie i odprężenie, nasza twarz odzyskuje zdrowy koloryt, blask i witalność. Jednak działania tego przyjemnego zabiegu są daleko szersze. Możemy je odczuć zarówno na poziomie ciała, umysłu, jak i emocji.

Shiatsu Facelift prowadzi do zdrowia i świetnego samopoczucia psychofizycznego. Daje uczucie błogości, harmonii i jednocześnie energii do podejmowania kolejnych wyzwań.Pomaga wydobyć nasze naturalne piękno.

Masaż polecany jest szczególnie, kiedy potrzebujemy pozbyć się zmęczenia i napięć na twarzy, w okolicy głowy, barków, zawsze, gdy chcesz aby Twoja twarz wyglądała promiennie i świeżo.

Przeciwskazania

    • Pierwszy trymestr ciąży
    • Zmiany skórne (rozsiane i ropne)
    • Botox: po 6 tygodniach od zabiegu można wykonać Shitasu Facelift.

Jak przygotować się do masażu?

    • zabierz bluzkę na zmianę umożliwiającą odsłonięcie szyi i dekoltu
    • poinformuj jeśli jesteś uczulona/uczulony na oleje bądź olejki eteryczne

Ile trwa?

Sesja Shiatsu Facelift trwa około 1 h.